Co obejmuje typowa oferta geodety i jakie korzyści przynosi klientom? Wyjaśniamy

Większość z nas przynajmniej raz w swoim życiu słyszała o geodetach. Nie zawsze jednak w pełni zdajemy sobie sprawę z tego, czym tak naprawdę się oni zajmują. Warto zasięgnąć nieco informacji, gdyż pomoc tych specjalistów może się nam przydać w wielu sytuacjach. Poniżej znajdziesz wszystko, co powinieneś wiedzieć.

Spis treści:

  1. Grunty – co obejmuje typowa oferta geodety?
  2. Budowa – wszystko, co obejmuje typowa oferta geodety
  3. Usługi geodezyjne – dlaczego warto z nich skorzystać?

Grunty – co obejmuje typowa oferta geodety?

Na rynku nie brakuje licznych biur geodezyjnych. Nierzadko się od siebie różnią, zwłaszcza zakresem wykonywanych usług. Nic dziwnego, że sporo osób może zastanawiać się nad tym, co obejmuje typowa oferta geodety. Zacznijmy od czynności związanych z gruntami. Geodeci z odpowiednimi uprawnieniami wykonują podziały działek oraz wznowienie, wyznaczenie znaków granicznych. Jeżeli masz dużą działkę i chciałbyś ją podzielić na mniejsze lub nie wiesz, gdzie przebiega granica Twojej działki a chcesz wybudować ogrodzenie, skorzystaj z usług geodety.

Budowa – wszystko, co obejmuje typowa oferta geodety

Co obejmuje typowa oferta geodety? Podczas budowy domu będziesz musiał kilkukrotnie skorzystać z usług geodety. Pierwszym etapem jest wykonanie mapy do celów projektowych do wykonania projektu budowlanego. W drugim etapie, gdy uzyskasz pozwolenie na budowę, geodeta dokonuje wytyczenia budynku w terenie zgodnie z projektem budowlanym. Ostatnim krokiem, po wybudowaniu budynku, jest wykonanie mapy z geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej która zawiera pomiar budynku oraz instalacji niezbędnych do zakończenia budowy i uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

Usługi geodezyjne – dlaczego warto z nich skorzystać?

Wiesz już, na czym polegają usługi geodezyjne. Co możesz zyskać, gdy z nich skorzystasz? Przede wszystkim pewność, że zadania powierzone specjaliście zostały zrealizowane zgodnie z obowiązującym prawem. Nie narazisz się więc na nieprzyjemności i problemy. Dokumenty, które otrzymasz od geodety, staną się dla Ciebie źródłem istotnych informacji na temat nieruchomości i wielokrotnie przydadzą się podczas dopełniania różnego rodzaju formalności. Mogą ułatwić Ci dochodzenie swoich roszczeń, na przykład podczas sporów dotyczących dokładnego przebiegu granic działek. Z opinią wydaną przez takiego fachowca trudno dyskutować. Pragniesz cieszyć się spokojem i komfortem psychicznym? Pomoże Ci w tym profesjonalny geodeta. Trójmiasto jest obszarem, na którym działamy, dlatego serdecznie zapraszamy do kontaktu.