Kiedy przyda ci się pomoc geodety? Sprawdź!

geodeta

Geodeta jest specjalistą świadczącym usługi o kompleksowym charakterze. Zatrudnienie znajduje w różnych miejscach, na co dzień mierząc się z rozmaitymi zadaniami związanymi przede wszystkim z pracą w terenie. Kiedy warto skorzystać z jego pomocy? Przekonajmy się!

Spis treści:

  1. Geodeta, a budowa domu
  2. Geodeta – specjalista od gruntów
  3. Pomoc geodety podczas sprzedaży nieruchomości

Geodeta, a budowa domu

Przygotowujesz się do spełnienia marzenia o budowie domu? Geodeta będzie Ci niezbędny na kilku etapach realizacji tego projektu. Najrozsądniej będzie skontaktować się z nim już wtedy, gdy przystąpisz do szukania działki. Ułatwi Ci ten proces, przedstawiając, gdzie przebiegają jej granice. To ważne, by w tej kwestii zachować ostrożność, bo nie zawsze sprzedający udzielają prawidłowych informacji. Ten specjalista bez trudu wyznaczy też punkty, dzięki którym wzniesiesz ogrodzenie umieszczone w odpowiedniej linii. Następnie przeprowadzi dla Ciebie adaptację mapy zasadniczej, która jest bazą wszelkich prac budowlanych. Geodeta przyda się do wyznaczenia ścian zewnętrznych i wewnętrznych oraz do wytyczenia głównych punktów i osi obiektu. Udzielanego przez niego zatwierdzenia będziesz potrzebować do oficjalnego zakończenia inwestycji. Powinien złożyć wizytę na jej terenie, by ocenić, czy poszczególne czynności zostały wykonane zgodnie z jego zaleceniami.

Geodeta – specjalista od gruntów

Coraz częściej decydujemy się na inwestowanie w ziemię. Warto skorzystać wtedy ze wsparcia, które oferuje geodeta – specjalista od gruntów. Zwróć się do niego, jeśli chcesz przekształcić działkę rolną w budowlaną, a także wtedy, gdy planujesz połączyć kilka parceli w jedną. W zakresie jego obowiązków znajduje się również podział nieruchomości. Nie od dziś wiadomo, że relacje z sąsiadami nie zawsze układają się w przyjacielski sposób. Nie możecie dojść do porozumienia i uważacie, że granice Waszych posesji przebiegają w innym miejscu? Nawiąż współpracę z geodetą, a rozstrzygnie ten spór.

Pomoc geodety podczas sprzedaży nieruchomości

Jeżeli rozważasz kupno lub sprzedaż nieruchomości, będziesz potrzebował rzetelnej, potwierdzonej przez specjalistę wiedzy na jej temat. Skorzystaj z usług geodety, który wykona dla Ciebie pomiar mieszkania, lub domu. Dowiesz się z niego, ile wynosi ich rzeczywista powierzchnia użytkowa. To bardzo ważne dane, gdyż na podstawie metrażu ustalana jest wysokość opłat eksploatacyjnych oraz cena lokum. Pragniesz, by wsparcia udzielił Ci profesjonalny geodeta? Gdańsk to jedno z miast znajdujących się w obszarze naszego działania. Zapraszamy!